Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Investicinio projekto rengėjai, Kretingos rajono savivaldybės ir Pranciškonų gimnazijos atstovai tarėsi, ko labiausiai reiktų atnaujintame sporto aikštyne.

Antradienį Pranciškonų gimnazijos stadione Kretingos rajono savivaldybės ir gimnazijos atstovai turėjo galimybę šio objekto atnaujinimo investicinį projektą rengiantiems UAB „Geotaškas“ atstovams išsakyti, kokį sporto aikštyną jie norėtų čia matyti. Parengtas projektas kovo mėnesį turės būti pateiktas Centrinei projektų valdymo agentūrai (CPVA).

Apžiūrėjo aikštyną

Į pirmąjį susitikimą su apklausos būdu atrinktais sporto aikštyno prie Pranciškonų gimnazijos investicinį projektą rengiančiais kauniečių bendrovės „Geotaškas“ vadovu Pauliumi Juškeliu ir architektu Laurynu Vizbaru atėjo Kretingos rajono savivaldybės vicemeras Dangiras Samalius, administracijos direktorė Jolanta Girdvainė, tarybos narys Vilius Adomaitis, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Darius Martinkus, Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja-vyriausia architektė Reda Kasnauskė, Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Erikas Žiubrys, Pranciškonų gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis ir ūkvedys Antanas Kontrimas.

Konsultacinių ir inžinerinių paslaugų bendrovės „Geotaškas“ atstovams kretingiškiai parodė, kas dabar yra aikštyne ir, prieš išsakydami pageidavimus, įvardijo problemas: arčiausiai gimnazijos sporto salės esančiame plote yra inžinerinės komunikacijos, ant kurių negalima nieko daryti, be to, arčiau vienuolyno esantį žaliąjį plotą, kuriame esama kryžiaus, taip pat dera palikti neliestą. Tačiau pageidautina šią erdvę sutvarkyti.

Kalbant apie patį aikštyną ir jo teritoriją, būtina pakeisti tvorą – tačiau ne šiaip aptverti, o atsižvelgti į tai, kad tvora derėtų prie vienuolyną ir bažnyčią juosiančios tvoros, taip pat numatyti bent porą papildomų vartų prie Turizmo informacijos centro ir Motiejaus Valančiaus bibliotekos.

Išsakė pageidavimus

Kretingos savivaldybės atstovai akcentavo, kad atnaujintas šiuolaikinis aikštynas visų pirma turi būti prieinamas visiems sportuoti pageidaujantiems miestiečiams.

Aikštyne privalu įrengti atitinkama danga padengtus bėgimo takus: pasitarimo dalyviai diskutavo dėl takų ilgio ir dėl to, kiek jų turėtų būti – trys ar keturi. Pageidautina, kad čia tilptų ir mažojo futbolo aikštė, ir krepšinio bei tinklinio aikštelės, ir tai, kas reikalinga lengvosios atletikos treniruotėms. Norisi, kad būtų pastatyti treniruokliai, kuriais galėtų naudotis pasimankštinti čia norėsiantys miestiečiai, vaikų žaidimo aikštelė, kad vietos rastų staliukai žaidžiantiems šaškėmis ir šachmatais, stalo teniso stalai.

Diskutuota dėl to, kur ir kokias tribūnas žiūrovams pastatyti. Bendrai sutarta, kad tribūnų su plastikinėmis kėdėmis prie kultūros paveldo objekto – vienuolyno ansamblio – nereikia, geriau numatyti vietas suoliukams, ant kurių galėtų sėdėti ir sportuojančius bendramokslius stebėsiantys gimnazistai, ir čia vyksiančių miesto bei rajono sporto varžybų žiūrovai, ir pailsėti nusprendę kretingiškiai ar miesto svečiai. Dar vienas privalomas reikalavimas – numatyti viso aikštyno apšvietimą.

Pagrindinis uždavinys projekto rengėjams – kaip į esamą erdvę sutalpinti viską, ką norima čia matyti.

Projektui parengti – pusantro mėnesio

„Dabar mums svarbiausiais uždavinys – maksimaliai patenkinti išsakytus pageidavimus. Šioje erdvėje, kuri turi tikti ir miestiečių aktyviam laisvalaikiui, ir gimnazijos poreikiams, viską sutalpinti vargu ar pavyks“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė bendrovės „Geotaškas“ vadovas Paulius Juškelis.

Jo ir architekto Lauryno Vizbaro nuomone, be būtinų bėgimo takų – jų ilgis vargu ar bus pageidaujami 400 metrų, aikštyne turėtų tilpti krepšinio aikštelė su specialia danga, atskira universali aikštelė, kurioje būtų galima žaisti mažąjį futbolą, tinklinį ar lauko tenisą, šalia galėtų atsirasti šuolių į tolį bei, tarkim, rutulio stūmimo sektorius. Žinoma, tilps ir treniruokliai, ir suoliukai.

„Mes investiciniame projekte, kurį CPVA planuojama pateikti kovo mėnesį, nekeliame uždavinių, kurie bus sprendžiami rengiant techninį projektą. Tarkim, mes neprojektuosime tvoros, tačiau numatysime, kad ji turi būti, kiek planuojama vartų ir kiek visa tai gali kainuoti. Teikiant paraišką CPVA svarbu parengti darbų sąrašą ir sudaryti preliminarią sąmatą, kad vėliau, kai bus skirtos lėšos, nebūtų didelio neatitikimo tarp kainų“, – paaiškino P. Juškelis.

Darbai priklausys nuo lėšų

Parengus investicinį projektą ir gavus CPVA pritarimą, jį planuojama teikti Sporto rėmimo fondui.

„Lėšos iš Sporto rėmimo fondo skiriamos tiems projektams, kurie surenka daugiausiai balų – vyksta konkursas. Jeigu kartais nepavyktų jo laimėti, paraišką teiktume Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) ir lauktume finansavimo pagal programą, skirtą mokyklų stadionams renovuoti – iš šios programos gautų lėšų mes sutvarkėme Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos stadioną“, – tolesnius žingsnius dėl labai laukiamo modernaus aikštyno įvardino Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas D. Martinkus.

Pasak jo, darbų pradžios prognozuoti dar nėra kaip – viskas priklausys nuo to, kada ir iš kokio šaltinio bus gauta lėšų. Paprastai mažiau laiko tenka laukti pinigų iš Sporto rėmimo fondo, ilgiau užtrunka lėšų skyrimas per ŠMSM.

„Gavę finansavimą skelbsime viešuosius pirkimus techniniam projektui parengti ir rangovui parinkti. Jeigu lėšas skirs ŠMSM, gali tekti laukti metus kitus, jei Sporto rėmimo fondas, viskas vyks greičiau. Tačiau bet kokiu atveju pagaliau judame ilgai lauktojo aikštyno atnaujinimo link“, – sakė D. Martinkus.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas