Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingos rajono krepšinio pirmenybių nugalėtoja „Kretingalės“ komanda (priekyje, raudoni marškinėliai), II v. užėmusi „Baublių“ komanda (stovi kairėje) ir III v. laimėtojai SK „Darba“ krepšininkai.

Baigėsi ilgiau negu du mėnesius trukusios Kretingos rajono krepšinio II lygos pirmenybės, kuriose šiemet varžėsi 10 komandų, o keturios sėkmingiausios išsiaiškino galutines vietas.

Finale susitiko nė karto pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi „Kretingalė“ ir „Baubliai“. Nors baubliškiai labai stengėsi, bet svečių teisėmis antrą sezoną Kretingos pirmenybėse dalyvavę „Kretingalės“ krepšininkai, pernai tapę II lygos vicečempionais, galiausiai tapo jų nugalėtojais. Nuo pat susitikimo pradžios aukštą spartą demonstravę „Kretingalės“ atstovai jau iki pertraukos susikrovė 17 taškų persvarą (20 min. 59:42).

Nors, prasidėjus IV kėliniui, „Baubliams“ ir pavyko priartėti per kovinį atstumą (32 min. 72:66), „Kretingalės“ krepšininkai lemiamą kėlinį pelnė net 8 tritaškius, nebeleido varžovams pavojingiau priartėti ir rungtynes laimėjo 103:91. Finale „Kretingalės“ komanda pademonstravo pavydėtiną taiklumą iš toli, pataikiusi net 19 tritaškių ir vien tolimais metimais surinkusi 57 taškus.

Po pergalės „Kretingalės“ komandos vadovas Gediminas Ūsas, padėkojęs pirmenybių organizatoriams, teigė: „Buvo smagu dalyvauti šiose pirmenybėse – esame dėkingi, kad mus priima. Žaisdami pasisėmėme daug teigiamų ir pozityvių emocijų, sezoną pavyko sužaisti be pralaimėjimų. Linkiu šiai lygai šauniai egzistuoti ir toliau, smagu, kad teisėjai ir sekretoriatas dirba labai darniai ir operatyviai, neturime jokių priekaištų. Ir toliau dalyvausime Kretingoje organizuojamose pirmenybėse.“ Jis taip pat pridūrė, kad sunkiausias susitikimas komandos laukė pusfinalyje, bet pajuokavo, kad galbūt tai sutapo ir su tuo, kad jis, būdamas tarsi komandos talismanas, tuo metu buvo išvykęs pailsėti į Tenerifę, bet prieš finalą vis tiek tikėjo komandos sėkme: ,,Prieš finalą pasakiau vyrams, kad turime atiduoti 110 proc. savęs, bet ketvirtą kėlinį vyrams jau sakiau, kad tai padaryti reikia 120 proc. – finale pataikėme daug tritaškių ir tai padėjo pasiekti pergalę.“

„Praėjusiais metais užėmėme trečią vietą, šiemet likome antri, kitąmet tikslas bus tapti čempionais. Sezoną galime vertinti teigiamai, po reguliaraus sezono buvome antroje vietoje, joje likome ir po finalinių rungtynių. Per sezoną buvo įvairių susitikimų, ne visada dėl ligų ir darbų pavykdavo visiems surinkti“, – kalbėjo „Baublių“ komandos vadovas Algimantas Mačiukas ir pridūrė, kad komanda po Naujų metų startuos ir Kretingos rajono taurės varžybose, kuriose pernai Mažojoje taurėje taip pat pavyko iškovoti sidabrą. Kaip pralaimėjimo priežastį jis įvardijo tiesiog neįtikėtiną varžovų pataikymą: „Pralaimėjimo priežastis, manyčiau, – fantastiškas varžovų pataikymas iš toli. Nesu matęs tiek tritaškių per vienerias rungtynes. Atrodo, ketvirtą kėlinį sugrįžome į rungtynes, bet varžovai vėl pradėjo tritaškių „lietų“ ir tuo užbaigė rungtynes.“

Rungtynėse dėl II lygos bronzos medalių tarp Darbėnų SK „Darba“ ir „Kulūpėnų“ komandų nuo pradžių užvirė kieta, bet nerezultatyvi kova. Nors po I kėlinio 1 tašku priekyje buvo „Kulūpėnai“ (10 min. 13:12), II kėlinį SK „Darba“ komandai pavyko perimti iniciatyvą ir įgyti 3 taškų persvarą (20 min. 29:26). Vos 9 taškus per III kėlinį praleidę darbėniškiai sužaidė sėkmingiausią susitikimo dalį, po kurios nutolo 16 taškų (30 min. 51:35). Besibaigiant rungtynėms „Kulūpėnų“ komanda taikliais tritaškiais likus 9 sek. priartėjo iki 4 taškų (40 min. 62:58), tačiau SK „Darba“ išsaugojo pergalę savo rankose ir pasidabino bronzos medaliais.

SK „Darba“ komandos vadovas, pats dėl traumos negalėjęs padėti komandai, Modestas Galdikas sezoną apibūdino taip: „Reguliaraus sezono pabaiga buvo labai sunki, buvome išretinti traumų, bet finalinėse kovose rungtyniavome beveik stipriausios sudėties. Finalinėse kovose varžovai buvo jau gerai pažįstami, susitelkėme, bet pusfinalyje, deja, paleidome galimybę laimėti prieš lyderius. Nors ir pralaimėjome, džiugino pats žaidimas. Blogas mintis nuvijome į šoną, susikaupėme kovai dėl trečios vietos ir medalis buvo, kad ir sunkiai, iškovotas. Džiugu, kad gerą formą išlaikėme ir lemiamoje kovoje, esame patenkinti iškovotu medaliu ir tikėjome, kad galime pasiekti gerą rezultatą ir po ilgos pertraukos parvežti medalius namo.“ Jis taip pat akcentavo, kad SK „Darba“ komandos yra žaidusios tiek I, tiek ir II lygoje, bet šiuo metu iš jų buvo suburta viena komanda.

---

Rungtynių statistika:

dėl III v. – „Kūlupėnai“ – „Darba“ – 61:65 (Šarūnas Stalmokas – 17, Edvinas Bumblys – 15; Laimonas Serapinas – 23, Aivaras Žilinskis – 22); dėl I v. – „Kretingalė“ – „Baubliai“ – 103:91 (Šarūnas Tiškus – 29, Martynas Ruzgus – 25; Darius Skuodas – 38, Deividas Mineikis – 22).

Simbolinis penketas: Martynas Ruzgus, Šarūnas Tiškus (abu iš „Kretingalės“), Darius Skuodas „Baubliai“), Laimonas Serapinas („Darba“), Šarūnas Stalmokas („Kūlupėnai“).

Rezultatyviausi žaidėjai: Deividas Mineikis „(Baubliai“) – 225 tšk., Rokas Tiškus („Kretingalė“) – 205, Marius Meškauskas („Kalniškiai“) – 203.