Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Konferencijos iniciatorės dailės pedagogės Lina Nikartienė (kairėje) ir Živilė Sabaliauskaitė sakė siekiančios tikslo suburti kuo daugiau dailės ir technologijų mokytojų, kurie nori bendradarbiauti ir bendrauti, kurti bendras veiklas.

Kretingos meno mokykloje jau penktą kartą dailės ir technologijų mokytojams buvo surengta respublikinė teorinė-praktinė konferencija „Kūrybinės pamokų interpretacijos“, kaip ir praėjusiais, taip ir šiais metais sulaukusi apie 100 dalyvių.

„Mūsų tikslas ir yra suburti kuo daugiau dailės ir technologijų mokytojų, kurie, nuoširdžiai dirbdami, siekia sukurti kokybišką ir novatorišką pamoką, domisi švietimo naujovėmis, nori bendradarbiauti ir bendrauti tarpusavyje, kurti ir inicijuoti bendras veiklas, įkvepia mokinius kurti“, – kalbėjo konferencijos iniciatorės Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojos Lina Nikartienė ir Živilė Sabaliauskaitė.

Surengti renginį joms talkino kolegės konferencijos moderatorė Raimonda Kučiauskienė, pedagogės Silva Garbaliauskienė, Rūta Šulskienė, Daiva Galdikaitė, o dalykinėmis žiniomis ir gerąja darbo patirtimi, kokios kūrybinės interpretacijos yra galimos pamokoje, dalinosi kolegos iš Klaipėdos, Šiaulių miestų ir rajonų, Plungės rajono, Palangos miesto, taip pat – ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos – pranešėja mokytoja Valdonija Karaliūnienė dalinosi įžvalgomis, kaip populiarinti mokinių darbus, Darbėnų gimnazijos mokytoja Kristina Pocevičienė atskleidė temines įvairių erdvių puošimo galimybes, o Marijono Daujoto progimnazijos mokytoja Marija Šaltmerienė kalbėjo apie kūrybiškumo ugdymą technologijų pamokose. Konferencijoje išsakytas mintis stiprino pedagogų pristatyti kūrybiniai darbai.

Konferencijos sumanytojos įsitikinusios, kad renginio sėkmę – tą iliustruoja penkiametė tradicija ir gausus dalyvių skaičiaus – greičiausiai lemia neformalus tiesioginis bendravimas, kai visi nori susitikti, pabendrauti, pasidalinti profesinėmis subtilybėmis, pagilinti savo dalyko žinias.

„Kolegoms patinka, kad visi konferencijos pranešimai yra pagrįsti ne teorinėmis žiniomis ir metodais, bet kad kiekvienas mokytojas pasidalina savo meistriškumo patarimais, patirtimi, kuri atsiranda per praktiką, dirbant su mokiniais. Išbandę ar išradę naujas technikas, sukūrę naujas jie tuo dalinasi ir su kolegomis“, – L. Nikartienės ir Ž. Sabaliauskaitės pastebėjimu, to, kas kalbama ir pristatoma konferencijoje, knygose nerasi.

Pranešimuose išsakytas mintis sustiprino pedagogų pristatyti kūrybiniai darbai.

Mokytojos tvirtino, kad konferencijos klausytojai kasmet išgirsta vis apie naujus tarpdisciplininius, integruotus projektus, meno akcijas, viešų erdvių apipavidalinimą ir t.t. „Kas vyksta dailės ir technologijų mokytojų pasaulyje „čia ir dabar“, viskas „atnešama“ ir į mūsų konferenciją“, – pasidžiaugė jos sumanytojos, turinčios tikslą kiekvienais metais pakviesti kuo įdomesnius lektorius, stengiantis, kad jie būtų iš skirtingų veiklos sričių – tarkim, verslo, teatro, profesionalios dailės, psichologijos, švietimo vadovų, renginių organizatorių ir pan. t.t. Štai šiemet pagrindinį konferencijos pranešimą skaitė Klaipėdos „Miško“ mokyklos įkūrėja ir vadovė Dovilė Urbanavičienė, kuri pasidalino įžvalgomis apie kūrybiškumą gamtoje – nuo kūrybinio mąstymo iki kūrybinės veiklos.

Anot L. Nikartienės ir Ž. Sabaliauskaitės, visi lektoriai noriai dalyvauja jų inicijuotoje konferencijoje ir parengia įkvepiančias paskaitas kūrybingumo tema.

„Mes stengiamės, kad mokytojai, dalindamiesi savo gerąja patirtimi, pademonstruotų ne vien dalyko žinias, bet ir kalbėtų apie kūrybingumą apskritai, kaip jis siejasi su XXI a. kompetencijomis, kaip padeda prisitaikyti prie dabartinio, greitai besikeičiančio, dinamiško ir originalių sprendimų reikalaujančio pasaulio. Mes, dailės ir technologijų mokytojai, galime įtraukti ar sudominti mokinius įdomiu, eksperimentiniu, atsitiktiniu, bet kartu ir disciplinos bei kantrybės reikalaujančiu mokymo procesu“, – pedagogės tvirtino, kad vizualiųjų menų mokymas dėkingas tuo, kad kiekvienas vaikas turi galimybę realizuoti save, patirti sėkmę, išreikšti savitą požiūrį į aplinką.

Penktą kartą surengusios konferenciją kūrybinėms pamokų interpretacijoms aptarti, L. Nikartienė ir Ž. Sabaliauskaitė norėtų išplėtoti renginį mokiniams – konferenciją-konkursą „Kūrėjo kodas“, kurio tikslas – surasti ir suteikti progą talentams atsiskleisti. „Šiame konkurse tikimės sulaukti kūrybiškų asmenybių, savo netradiciniu ir drąsiu požiūriu įkvepiančių mokytojus dirbti šiuolaikiškai. Mūsų įsitikinimu, sėkmei patirti kūrybiškai tobulėti turėtų ir mokinys, ir mokytojas“, – kalbėjo pedagogės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas